Перейти до контенту

Андріївські вечорниці у Надвірнянському ліцеї

У Надвірнянському ліцеї стало  доброю традицією проводити щороку 12 грудня веселе дійство – Андріївські вечорниці. Свято Андрія Первозванного вважається найбільшим передноворічним святом, яке відзначається ще з часів Русі 13 грудня. Андрій Первозванний входив в число 12-ти апостолів Христа, згідно з переказами, був братом апостолу Петру і покровителем жителів України.

Ліцейське свято проходило в дусі стародавніх традицій у приміщенні будинку культури «Нафтовик». Глядачі поринули в чарівну атмосферу веселого дійства, яке ще у народі називають святом Калити. Ця давня традиція - прекрасний витвір людської фантазії - досить популярна серед молоді в наш час. Вечорниці за народними звичаями організували третьокурсники. Вони були чудовими акторами. Глядачі  мали змогу доторкнутися до минулого, поринути в атмосферу загадковості вечора на Андрія, відчути красу та поезію давніх обрядів та взяти активну участь у різноманітних конкурсах та традиційних ворожіннях.

Усі присутні були вражені цікавою  й пізнавальною програмою, веселими та запальними танцями, щедрою гостиною. Особливо всім сподобалася забава із калитою. Калита - символ свята, обрядовий корж, що готується на свято Андрія. За допомогою стрічки калиту підвішують на палку, і хлопці по черзі намагаються вкусити.

Народні пісні, щирий сміх, приємна атмосфера залишили незабутні враження і теплий спогад. Усі учасники вечорниць могли скуштувати традиційні українські страви: вареники, пиріжки, пампушки. До організації вечорниць ліцеїсти віднеслися з цілковитою серйозністю. Основною метою, яку переслідували при організації вечорниць, було відтворити й популяризувати традиції, розказати про значення кожного дійства.

Ліцеїсти  ще раз довели, що у нашого народу багаті та цікаві обряди та традиції, які житимуть і передаватимуться з покоління в покоління  ще багато віків, бо вони несуть глибинні знання, звичаї, моральні норми нашого народу.