Перейти до контенту

Ліцейський вертеп

Атмосферу Різдва відчули 9 січня учні та педагоги Надвірнянського ліцею. Ліцеїсти показали присутнім підготовлене вертепне дійство, яке перенесло глядачів у часи царя Ірода, коли народився маленький Ісус. У сюжеті Різдвяного вертепу першими вклонитися Богові прийшли пастухи, яких сповістив Ангел. За ними - волхви, які дізналися про диво з появи на небі незвичайної зірки, названої Вифлеємською. Цар Ірод дізнається, що народився Христос, претендент на його вифлеємських дітей віком від 3 років. За цей злочин смерть карає Ірода, а чорт тягне його в пекло. Жартівливим епізодом у вертепі завжди є чортик та жид, які потішали усіх присутніх актуальними у наш час історіями.

Між діями колядники щиро радували веселими колядками, прославляючи Господа і бажали усім любові, гармонії та усіх життєвих благ. Тепер, через тисячі років, люди мають можливість подякувати кожному, хто доклав своїх зусиль для того, аби Христос зріс і, зрештою, через свою загибель і воскресіння подарував усім надію на життя вічне.

Організація вертепу не тільки ознайомлює з традиціями святкування Різдва в Україні, а виховує любов до Батьківщини, повагу до її історичного минулого.

ЛІЦЕЙСЬКИЙ ПАРЛАМЕНТ