Перейти до контенту

Осінні канікули

Осінні канікули для учнів нашого ліцею пройшли цікаво та змістовно. Ліцеїсти відвідали Івано-Франківський державний історико-меморіальний музей Олекси Довбуша. Директор музею Юрій Срайчук познайомив ліцеїстів з матеріалами приватної колекції невтомного дослідника антифеодального руху на Прикарпатті,доктора історичних наук, професора, заслуженого діяча наук України Володимира Васильовича Грабовецького, який біля 45 років збирав матеріали, які були пов’язані з життям і діяльністю Олекси Довбуша.

Ліцеїстам розповіли, що Олекса Довбуш глибоко, як ніхто інший, увійшов в усну народну творчість, надихнув до праці багатьох письменників, поетів, художників, композиторів, ще за життя він став легендою.

На вітринах та стендах музею учні ознайомилися з документами та науковими працями про опришківський рух на Прикарпатті, а також з художніми творами, присвяченими Олексі Довбушу. В експозиції виставлена пам’ятна бронзова медаль із барельєфним зображенням Олекси Довбуша. Один з найцінніших експонатів - топір Олекси Довбуша. Цю реліквію понад два століття свято зберігали Космачани – нащадки свідків загибелі Олекси, а також цінний експонат – рукопис літературного сценарію Любомира Дмитерка і Віктора Іванова до кінофільму „Олекса Довбуш”. Дана екскурсія була дуже доречною, адже після неї учні відвідали кінотеатри "MovieLand" та "Космос", де переглянули фільм "Довбуш".

Ліцеїсти також побували в науковому музеї "Нова Енергія". Учні були у захваті від багаторівневої платформи інтерактивного навчання у сфері науки та технологій, де вдало поєдналися розважальні та просвітницькі складові. Більшість експонатів є інтерактивними і ліцеїсти мали змогу перевірити фізичні закони власноруч, що принесло масу позитивних емоцій.

Дякуємо ЗСУ за можливість пізнавати нове та розвиватися!