Перейти до контенту

Тимчасовий порядок організації освітнього процесу в Надвірнянському ліцеї

Тимчасовий порядок організації освітнього процесу в Надвірнянському ліцеї Надвірнянської районної ради Івано-Франківської області
в період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) у 2020/2021 навчальному році

Розроблено відповідно до постанов Головного державного санітарного лікаря України від 30.07.2020 № 42 , 22.08.2020 №50 «Тимчасові рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів у закладах освіти в період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» і додатку до листа Міністерства освіти і науки України від 05.08.2020 № 1/9-420 «Рекомендації щодо організації роботи закладів середньої освіти у 2020/2021 навчальному році», ухвали педагогічної ради ліцею №6 від 25.08.2020 р.

 1. Згідно ухвали педагогічної ради освітній процес здійснюється в режимі змішаного навчання.
 2. Ліцеїсти приходять до закладу освіти в проміжок часу між 7.30 і 8.00,
 3. У приміщення ліцею учні заходять через головні входи по черзі, дотримуючись вимог соціального дистанціювання та уникаючи скупчень.
 4. У приміщення ліцею учні заходять у захисних масках на обличчі або інших засобах індивідуального захисту.

Увага! Вхід здобувачів освіти до приміщення ліцею дозволяється при наявності на обличчі захисної маски або респіратора. Захисні маски можуть не використовуватися під час проведення занять у навчальних приміщеннях і на вулиці. Під час пересування приміщеннями ліцею використання захисних масок є обов’язковим!

 1. Зустріч ліцеїстів перед початком занять здійснюється біля вхідних дверей медичною сестрою та черговим учителем (з 7:30 до 7:55 год)
 2. Медична сестра проводить вимір температури тіла та візуальний огляд ліцеїста на наявність симптомів гострого респіраторного захворювання (кашель, нежить, осиплість голосу, почервоніння очей), запитує про самопочуття в учня.
 3. Ліцеїсти йдуть до навчального кабінету, у якому будуть проходити заняття:

1-А – кабінет №11 (класний керівник Сапотюк Ю.С.),

1-Б – кабінет №1 (класний керівник Романчук П.Д.)

2-А – кабінет №9 ()класний керівник Івановський І.Б.)

2-Б- кабінет №8 (класний керівник Кузьмиченко Г.О.)

3-А – кабінет №2 (класний керівник Качала Л.В.)

3-Б – кабінет №10 (класний керівник Тороус Н.В.)

3-В – кабінет №4 (класний керівник Петрик Н.М.)

4-А – кабінет №3 (класний керівник Гаврильчук І.С.)

4-Б – кабінет №22 (класний керівник Зима Г.Р.)

4-В – кабінет №7 (класний керівник Попович М.В.)

Особам, які не є учасниками освітнього процесу, а також батькам, вхід у приміщення ліцею заборонений!

Здобувачі освіти без захисної маски на обличчі, з ознаками гострої респіраторної хвороби, з температурою понад 37,20С не допускаються до закладу освіти!

Дії чергового вчителя

 1. Розпочинає роботу о 7:30.
 2. Зустрічає разом із медичною сестрою ліцеїстів у проміжок часу між 7:30 і 8:00.
 3. Виконує свої обов’язки відповідно зони чергування (згідно графіку чергування)
 4. Повідомляє медичній сестрі (черговому з адміністрації ліцею) про будь-які симптоми гострого респіраторного захворювання, виявлені в учня.

Дії класного керівника

 1. Інформує батьків про правила організації освітнього процесу, відвідування закладу освіти та перебування в ньому в умовах профілактики розповсюдження коронавірусної хвороби.
 2. Надає роз’яснення батькам ліцеїстів щодо необхідності впровадження в закладі освіти обмежувальних заходів стосовно відвідування ліцею сторонніми особами.
 3. Спілкування з батьками проводить переважно дистанційно за допомогою будь-яких засобів зв’язку.
 4. Проводить роз’яснювальну роботу з учнями щодо індивідуальних заходів профілактики та реагування на виявлення симптомів коронавірусної хвороби.
 5. Перед початком занять проводить опитування ліцеїстів щодо їх самопочуття та наявності симптомів респіраторної хвороби.
 6. Впродовж дня регулярно моніторить та аналізує відвідування занять учнями з метою раннього виявлення захворювань.
 7. Повідомляє медичній сестрі (класному керівникові, директорові школи) про будь-які симптоми гострого респіраторного захворювання, виявлені в учня.

Дії вчителя-предметника

 1. Зустрічає учнів у навчальному кабінеті, опитує про стан здоров’я та слідкує за дотриманням санітарних і гігієнічних норм впродовж уроку.
 2. Уникає організації видів діяльності, які вимагають безпосереднього фізичного контакту між учнями.
 3. Після уроку провітрює приміщення класу
 4. Повідомляє медичній сестрі (класному керівникові, директорові школи) про будь-які симптоми респіраторного захворювання, виявлені в учня.

Дії учасників освітнього процесу на перерві

 1. Ліцеїсти дотримуються норм соціального дистанціювання на подвір’ї (за сприятливих погодних умов). Під час пересування приміщенням використання захисних масок є обов’язковим для всіх учнів і працівників ліцею.

Дії після завершення освітнього процесу

 1. Після завершення занять учитель-предметник, який проводив останній урок, слідкує за тим, щоб учні організовано покинули заклад освіти.
 2. Після завершення занять технічний працівник проводить миття підлоги в усіх приміщеннях ліцею, протирання поверхонь столів (стола, клавіатури комп’ютерів) із застосуванням дезінфікуючих засобів.

Дії педагогічних працівників при виявленні в учасників освітнього процесу симптомів хвороби

 1. У разі виявлення первинних симптомів хвороби в ліцеїста (висока температура, сухий кашель, лихоманка) – його потрібно ізолювати (колишній кабінет №19 в 2 корпусі), забезпечивши індивідуальними захисними засобами.
 2. Повідомити директорові (відповідальній особі), медичній сестрі.
 3. У разі виявлення хворого учня під час освітнього процесу дирекція ліцею забезпечує тимчасове обмеження входу до ліцею та користування приміщеннями.

Дії батьків

 1. Ознайомитися з нормативними документами щодо попередження та нерозповсюдження коронавірусної інфекції.
 2. Кожного ранку здійснювати контроль за загальним станом учня та проводити термометрію.
 3. Забезпечити ліцеїста засобами індивідуального захисту на навчальний день (захисні маски, антисептик), питною водою в індивідуальному посуді.
 4. У разі виявлення найменших ознак захворювання (нежить, біль у горлі, головний біль, підвищення температури тіла до 37,2°С і вище, кашель, осиплість голосу, почервоніння очей та інше) зобов’язані залишити ліцеїста вдома.

Гігієнічні норми для працівників ліцею

 1. Всі працівники ліцею зобов’язані

А) На роботу приходити в масках, распіраторах

Б) При вході в приміщення ліцею пройти температурний скринінг

В) Під час перебування в ліцеї – користуватись захисними масками (распіраторами), захисними щитками.

Г) Вчителі під час проведення уроків користуються захисними щитками.

 1. Для гігієнічного знезараження рук працівники наносять мінімум 3 мл антисептика на сухі долоні, активно втираючи протягом 30 с.

Дезінфекція навчальних і робочих кабінетів

 1. Після навчальних занять столи, парти, підлога, дверні пройоми та дверні ручки в навчальних і робочих кабінетах дезінфікуються щодня шляхом протирання хлоровмісним дезінфікуючим засобом.

Після дезінфекції проводиться провітрювання з одночасним відкриттям вікон та дверей упродовж 30 хвилин.

2.Високочастотні контактні поверхні, такі як клавіатура, комп’ютерна миша дезінфікуються щодня розчином, що містить 75% етанолу або протираються дезінфікуючими серветками.

3.Технічними працівниками здійснюється вологе прибирання (з використанням дизенфікуючих речовин) туалетів, коридорів після кожної перерви.

Директор ліцею                   А.О. Ревтюк