З 1 по 31 жовтня в рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек щорічно проводиться Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек (наказ МОН України від 12.08.2014 № 931). Цьогорічний Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек відбувався під гаслом «Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності».
Головна мета Всеукраїнського місячника – сприяння поглибленню пізнавального інтересу учнів до рідного краю як складової України, виховання у них поваги і шанобливого ставлення до історико-культурної спадщини, пробудженню почуття національної свідомості, любові та поваги до своєї Батьківщини.
Бібліотекою ліцею було проведено ряд заходів, які сприяють збагаченню духовності особистості завдяки засвоєнню надбань культури рідного краю, вихованню в учнівської молоді патріотичних почуттів, гордості за свою рідну землю, шанобливого ставлення до історії і традицій.
В рамках Всеукраїнського місячника учні ліцею (II-А курсу, кл. керівник Сапотюк Ю.С.) відвідали виставку картин олійного живопису «Свято життя» нашої землячки Мар’яни Гаврилюк. Директор музею історії Надвірнянщини – Уляна Бошко, ознайомила нас з біографією та творчими роботами художниці. Серед її картин – архітектура Надвірнянщини, натюрморти, квіткові композиції.
В написанні своїх картин художниця використовує такий засіб, як мастихін. Мастихіном називається маленька лопатка , схожа на будівельну кельму, яку художниця використовує у своїй роботі при написанні картин. Живопис мастихіном ні з чим іншим не сплутаєш, найчастіше такий живопис виконується пастозно, так би мовити «жирними» мазками. Мастихіном картини пишуться швидко, адже одним рухом модна покрити чималу частину полотна (якщо порівняти з художнім пензликом).
Крім класичних засобів малювання, таких як мастихін, художниця також використовує нестандартні засоби написання картин – шприц, ложку і т.д.
Також наші ліцеїсти (учні ІІІ-В курсу, кл. керівник Юрчило М.В.) побували на краєзнавчій подорожі-екскурсії рідним містом. Екскурсовод музею історії Надвірнянщини – Андрій Василів, ознайомив наших ліцеїстів з історією заснування нашого міста , наданню йому Магдебурзького права в 1591 р. Невід’ємним атрибутом міста є ратуша, перша була побудована в місті 1601 року, яка до нині не збереглася. Відбудована наприкінці XVIII ст. Під час великої пожежі у серпні 1914 року згоріла верхня частина будівлі, яка була відновлена у першій половині XIX ст. При реконструкції в 70-их роках XX ст. був добудований мансардний дах і ратуша стала триповерховою.
Пан Андрій багато цікавого розповів про населення Надвірної, її єврейську та польську історію, релігійне життя міста. Про те, що Надвірна в минулому була важливим господарським осередком і значним ремісницьким центром. Пізніше (XVIII ст.) Надвірна стає центром торгівлі. XX століття в Надвірній можна відзначити стрімким розвитком нафтової і лісової промисловості.
Наші ліцеїсти теж внесли свій вклад в розвиток рідного краю. Окрасою Надвірної став мурал, який знаходиться в центрі міста на площі Шевченка. В його створенні взяли участь як випускники – Михайло Попович, Анастасія Гуцуляк, Андрій Куцах, так і теперішні ліцеїсти – Анна Левицька, Олег Воробець, Юля Риндич та інші.
В бібліотеці ліцею була оформлена виставка «Мій край – найкраще місце на землі».
Також оголошена благодійна акція з поповнення фонду бібліотеки ліцею актуальною літературою краєзнавчої тематики.