Перейти до контенту

Заходи у Надвірнянському ліцеї «Престиж», спрямовані на запобігання та протидію булінгу (цькуванню)

Як не стати жертвою та протидіяти шкільному насиллю, які основні ознаки та причини цькування, як вчасно реагувати на них, яка відповідальність за шкільне насилля та які його наслідки, до кого звертатися по допомогу ... Про все це ліцеїсти дізналися із заходів,які були проведені у  Надвірнянському ліцеї  «Престиж» в рамках Всеукраїнського тижня протидії булінгу.

5 жовтня відбулися  зустрічі учнів ліцею з Людмилою Туєшин, заступником начальника відділу "Надвірнянське бюро правової допомоги" та Михайлом  Нагорняком, старшим інспектором з ювенальної превенції Надвірнянського відділу поліції . Ключовим завданням зустрічей  було  привернути увагу учасників освітнього процесу до питань протидії булінгу, формувати нетерпимість до будь - яких форм агресії, розвивати навички відповідальної і безпечної поведінки.

5 жовтня психологічною службою було проведено тренінгове заняття з елементами арт-терапії "Наш дружній курс" з учнями гуманітарного напрямку. У дружній та невимушеній атмосфері за допомогою арт- терапевтичних методів та інтерактивних вправ учасники тренінгу відпрацювали навички самопрезентації, вміння працювати в групах, конструктивно вирішувати проблемні ситуації Психологічна служба також  вела діалог з лідерами учнівського самоврядування під час засідання круглого столу «СТОП БУЛІНГ!»

Класні керівники провели  такі виховні години, відео-лекторії та профілактичні бесіди, як «Булінг- це не про нас», «Безпечна школа. Нік Вуйчич», «Що таке булінг», «Позитив і негатив спілкування у чаті», «Як довіряти і  бути вдячним», «Актуальність проблеми булінгу» та ін. Учні ліцею отримали цікаву та корисну інформацію про проблему сьогодення. Кожен ліцеїст  мав можливість висловити власну думку та свій погляд, зрозуміти як уникнути конфліктних ситуацій.